Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Aktuality

 

September 2011

Beh do vrchu Kalvária 2011

    Dňa 13.9.2011 sme sa zúčastnili XI. Ročníka behu do vrchu Kalvária, ktorý každoročne organizuje OZ Kalvária spolu s CVČ Cvrček – Kremnica.

Akcie sa zúčasnili žiaci :

  • Píš Marek
  • Šimún Patrik
  • Píš Michal
  • Gašparovič Marcel
  • Grofčík Erik
  • Haško Viktor ako pedagogický dozor

Trať dlhú 1720 m s prevýšením 185m zvládli prebehnúť všetci žiaci. Akcie sa zúčastňuje každoročne viac nadšencov, preto považujem samotné zvládnutie náročnej trate za veľký úspech. Najlepšie sa z našich žiakov umiestnil Patrik Šimun, ktorý v kategórii dorastencov dobehol ako piaty. Marek Píš, sa pri veľkej konkurencii 48 pretekárov umiestnil na 10 mieste v kategórii starších žiakov.  Ostatní žiaci absolvovali trať v zdraví a nevzdali sa napriek únave ktorú pociťovali už v polovici trate.

Jednotlivé poradie a umiestnenie žiakov v ich kategóriách je zverejnený na internetovej stránke CVČ Cvrček.

V.H.   

Krahule a jeseň 

    V rámci opäť otvoreného turistického krúžku sme dňa 15.septembra, v krásny slnečný deň  naplánovali  spoločnú vychádzku na Krahule. Vybrali sme sa hneď popoludní a to cez Skok popri Bujačej lúke na rekreačné stredisko Toliar, kde sa deti stretli aj s kamarátmi z detského domova z Kremnice. Z každej trasy a určitého úseku sme si robili spoločné fotky. Na Krahule sme išli popri vodopádoch a potom celou dedinou smerom na zjazdovku, kde boli zvesené lanovkové sedačky, ktoré si všetky deti vyskúšali ako sa na nich sedí. Po posedení na slnečnom svahu sme sa pomaly rozhodli vrátiť späť do Kremnice. Cestou od rekreačného strediska Toliar sme zahájili spoločný beh lesom až na Gróbňu. Všetky deti vládali a dokonca aj tí najmenší. Večer sme spoločne zhodnotili, že to bol super výlet a dúfame, že sa ešte podarí naplánovať ešte viacero takýchto akcií.

S.W. 

NCS 

    V stredu, 21.9.2011 sme sa zúčastnili so siedmimi žiakmi našej školy na Národnej cyklistickej súťaži – 9. ročník súťaže žiakov materských, základných a stredných škôl v cyklistike o Pohár olympijského víťaza Antona Tkáča.

    Z našej školy postúpili do celoslovesnkého finále dve žiačky - Nikolka Křenková /obsadila vo svojej kategórii 1. miesto/, Stanislava Toráčová /obsadila vo svojej kategórii 2. miesto/ . V rámci projektu "Dávame šancu všetkým" sme vybrali najlepších žiakov z MRK v horskej cyklistike, ktorí reprezentovali našu školu a dosiahli veľmi pekné výsledky. 

R.B. 

Divadelné predstavenie Popoluška.

    21. septembra 2011 nás prišli do priestorov ŠI navštíviť herci z divadla Clipperton.

    Zahrali nám hru o Popoluške, v ktorej sa deťom predstavili známe postavy z rozprávky všetkým známej. Nebol to len prierez dejom tohto príbehu s jasným odkazom, ale aj osobná a živá komunikácia medzi hercami a našimi deťmi. Myslím si, že práve táto jedinečná bezprostrednosť priniesla do jedálne školského internátu nádych zážitku, ktorý je príjemný a vôbec nie každodenný. Verím, že možností na podobné stretnutia bude aj v tomto školskom roku veľmi veľa.

R.B. 

DEFBIKE TEAM.

       V mesiaci september sme absolvovali v ŠI v rámci projektu "Dávame šancu všetkým" niekoľko stretnutí zameraných na rozvíjanie vytrvalosti a technickej zručnosti počas jazdy na bicykli. Účastníci mali možnosť vyskúšať si svoje sily počas 8 kilometrového turistického pochodu a techniku jazdy si preverili v okolí areálu ŠI. Celkovo sa na tejto aktivite zúčastňuje osem sluchovo postihnutých žiakov našej školy v sprievode PaedDr. Rudolfa Bartošíka a Bc. Stanislava Windischa. Aktivity tohto teamu budú prebiehať počas celého školského roku a pravidelne budeme o nich informovať.

R.B. 

 Detský koncert.

       V piatok 23. septembra 2011 sa o 17:00 hod. odohral v kine Akropola Detský koncert, na ktorom sa naši žiaci stretli s Máriou Podhradskou a Richardom Čanakym. Pedagogický dozor zabezpečovala Mgr. Sekajová.

R.B. 

Körmendyho jaskyňa .

       24. septembra 2011 

    S.W. n

Október 2011

NCS - Valča .

    V nedeľu 2. októbra 2011 sa naši športovci a deti z DeD Maurícius so sociálnou pracovníčkou pani Luciou Bartošíkovou zúčastnili na Národnej cyklistickej súťaže o Pohár olympijského víťaza Antona Tkáča.
    Školských majstrov Slovenska organizátori po súťaži obliekli do majstrovských dresov, rozdali poháre, medaile, ceny od sponzora Dema bicykles a potešili nielen víťazov, ale všetkých účastníkov finále. Počasie bolo nádherné a v rekreačnom stredisku Valča bol okrem pretekov pripravený bohatý sprievodný program.

     Našu školu a DeD Maurícius reprezentovali dve nepočujúce dievčatá, ktoré vyhrali okresné kolo:

Nikola Křenková /obsadila 4.miesto v NCS/ a Stanislava Toráčová /obsadila 5.miesto v NCS/. Obidve dievčatá zápasili s náročným terénom a nakoniec odjazdili obidve veľké kolá. Po niekoľkých úrazoch a odstúpeniach, ktoré sme mali možnosť vidieť v iných kategóriách to považujem za veľký úspech, že sa nepočujúce dievčatá na štart postavili a do cieľa úspešne dojazdili. Blahoželáme Nikolke a Stanke.

R.B. 

 

Internátna kopačka 2011 .

    V stredu  5. októbra 2011 sa žiaci škôl ubytovaní v priestoroch nášho školského internátu a deti z DeD Maurícius stretli popoludní na multifunkčnom ihrisku, aby porovnali svoje futbalové schopnosti a prezentovali svoju tréningovú pripravenosť reprezentovať školy v tomto školskom roku. Tréner Mgr. Haško vybral do mužstva talentové nepočujúce deti a pod vedením kapitána Mareka Píša obsadili naši žiaci pekné 2. miesto. K dosiahnutému výsledku chlapcom blahoželáme a prajeme, aby po poctivej zimnej príprave dobre reprezentovali našu školu na celoslovenských športových hrách.

R.B. 

Boli sme na výstave .

Dňa 6.10.2011 sme sa zúčastnili na výstave v meste "Kremnické jablko".
Pred vstupom do Bellovho domu, kde sa výstava konala sme sa spolu odfotili. Výstava bola zameraná na prezentáciu najkrajších jabĺk dopestovaných v našom regióne. Bolo naozaj čo pozerať. Príroda je kúzelná umelkyňa a obdarúva nás svojimi plodmi.
Dievčatá očarili krásne aranžmány ozdobných tekvičiek, zeleniny, kvetov a ovocia. Všetci sme boli milo prekvapení keď sme objavili stále rodiace jahody, ktorá vystavovala naša pani kuchárka Vierka Broschová.
Podpísali sme sa do pamätnej knihy záhradkárov a pri odchode nás ponúkli výbornými cukríkmi. Po ceste do internátu sme sa zastavili v cukrárni kde si dievčatá kúpili zákusok. Spokojní s krásnymi zážitkami sme sa vrátili do internátu. 

Napísala H.Miklošovičová
Foto L.Novodomcová

DEFBIKE TEAM.

       V mesiaci október žiaci zapísaní v cyklistickom krúžku pokračujú v tréningoch v rámci projektu "Dávame šancu všetkým". Tento mesiac sme boli cyklistické zručnosti skúšať aj v teréne, mimo brán školského internátu. Konkrétne sme sa vybrali rozprávkovou jesennou cestou, ktorá vedie do obce Nevoľné. Okrem tejto asfaltovej cesty si žiaci mali možnosť vyskúšať jazdu v teréne a na poľných cestách. S kolegom Bc. Stanislavom Windischom vidíme u viacerých žiakov pokrok a snahu naďalej sa zlepšovať, ísť ďalej, ísť rýchlejšie a odvážnejšie. Všetko však s mierou a celú aktivitu usmerňujeme takým spôsobom, aby sme sa vyhli nepríjemným cyklistickým zraneniam. Zatiaľ sa nám darí a ja verím, že tak to bude aj naďalej.

R.B.

      

   

TOPlist